E rëndë në vend/ Mësuesja 46-vjeçare humb jetën në spital, ja për çfarë familjarët akuzojnë mjekët

133

Një grua 46-vjeçare me profesion mësuese ka humbur jetën në Spitalin e Pogradecit. Ajo është dërguar nga familjarët në urgjencë rreth orës 19:00 pasi nuk është ndjerë mirë.

- PUBLICITET -

 

Por më vonë gjendja e saj është përkeqësuar dhe ka ndërruar jetë. Burime bëjnë me dije se familjarët kanë akuzuar mjekët dhe infermierët e urgjencës për mjekim të gabuar.

 

Trupi i 46 vjeçares Anila Bazelli, është transferuar në morgun e qytetit por autopsia do të kryhet nga ekspertë nga Tirana, nisur edhe nga pretendimet e familjarëve.

 

Ka qenë prokuroria ajo e cila ka kërkuar ekspertizën nga kryeqyteti për të zbardhur rrethanat e vërteta të vde kjes së mësueses. Mësohet se ajo nuk vu ante nga ndonjë sëmundje e rëndë. Policia dhe prokuroria vijojnë hetimet rreth rastit.

Lexo edhe:   Aktorja shqiptare gjendet e vdekur dhe e hedhur në varr