“Ju tregoj se kush i kontrollon sot paratë e shqiptarëve” Alfred Cako bën deklaratën e fortë

130

Ai njihet për deklaratat e tij të forta.

 

Bëhet fjalë për konspiracionistin Alfred Cako, i cili është shprehur së fundmi se paranë e zotëron familja “Rothschild”.

 

Sipas tij, ata kanë në dorë të gjitha bankat e botës, edhe ato në Shqipëri.

 

“Sot paratë i zotëron Familja Rothschild (e njohur si Dinastia Rothschild, ose më thjesht si Rothschildët) është një dinasti evropiane me origjinë hebreje gjermane që themeloi filiale financiare dhe bankash nga fundi i shekullit të 18-të. Kjo familje sot zotëron të gjitha bankat e botës, edhe ato në Shqipëri.

 

Se njerëzit kujtojnë se e ka Banka Qëndrore paranë tonë. Jo nuk e ka ajo. Edhe paranë ruse, që Putin shihet si i pavarur dhe ai pret paranë nga kjo familje. Ata shpërndajnë para që kthehet në fund me përqindje. Këta duke ndenjur, bëhen pronarë që qarkullojnë vetëm para. Këta e presin paratë”, tha Cako në Top Channel.

Lexo edhe:   SHBA e shpalli “non grata”, Imami: Për Berishën në ambasadë mund të jetë ankuar vetëm Basha