Ja si këndonte 18 vite më parë Ledion Liço tek “Ethet e së Premtes”

103

“Ethet e së premtes” kanë qenë një prej emisioneve me audiencën më të madhe në Shqipëri, Kosovë dhe kudo ku ka pasur shqiptar.

- PUBLICITET -

Shumë këngëtar që më vonë korrën suksese në muzikë janë kaluar njëherë në filtrin e “Etheve”. Por jo të gjithë ndoqën rrugën e muzikës teksa një prej konkurentëve Ledion Liço mori një drejtim tjetër, jo në atë të muzikës por në prezantimin e spektakleve.

Ledion Liço rreth 18 vite u vendos përballë mikrofonit të “Etheve” duke konkuruar në një prej audicioneve nëpër rrethet e Shqipërisë. Ai këndoi këngën “Hoë You Remind Me” të Nickelback në një performancë vetëm me vokal .

Juria përbëhej nga 5 persona ku balanca votoi për të lejuar Ledionin të kalojë në fazë tjetër me disa problem teknike. Megjithatë Alfred Kacinari si një nga anëtarët më cinik të jurisë atë kohë u shpreh se: “nëse do ta kisha unë në dorë balancën nga unë do të kishe një jo”. Lico konkuroj dhe në fazën tjetër por pa shkuar më larg se aq./ Kryefjala.com

Lexo edhe:   Me fustanin ekstravagant dhe me sqetullat e pahequra. Vajza e super këngëtares i habit të gjithë (foto)