Momenti kur Florian Marku i heq ‘trurin’ kundërshtarit, tallet keq me të dhe i qesh në fytyrë (video)

92

Florian Marku vazhdon të korrë suksese në karrierën e tij të re në boks. Boksieri ka bërë krenarë të gjithë shqiptarët këtë mbrëmje, teksa ka mposhtur Maksim Prodanin me vendimin e gjyqtarëve.

Dueli përfundoi në një dramë të madhe, duke i mbajtur të gjithë të me sytë e mbërthyer në ring, atje ku pas 10 raundesh nuk pati asnjë knock out.

Por spektakli nuk mungoi për Markun që i qeshte në fytyrë rivalit dhe po qëndronte pa mbrojtje në disa momente.

Lexo edhe:   Lajme të mira për Vllazninë në pragndeshjen me Teutën