Lajmi fantastik! Florian Marku shpallet kampion dhe bën krenar shqiptarët

109

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham.

Marku ka treguar paraqitje shumë të mirë, duke triumfuar me vendim të gjyqtarëve.

Tashmë boksieri shqiptar është kampion në kategorinë IBF.

Kjo pa asnjë dyshim është fitorja më e madhe në karrierën e Florian Markut.

Lexo edhe:   VLLAZNIA SQARON NE DEKLARTE PER SHTYP CESHTJEN E ERALD CINARIT