Arjan Çani na habiti të gjithëve: Adriatik Llalla për mua është trim, por e kruajti me …

111

Sipas gazetarit Arian Çani, në çështjen e dën imit të ishprokurorit të përgjithshëm Adriatik Llalla është gjithçka personale.

Ai tha se “nëse Llalla s’do ta kruante me ambasadorin e SHBA dhe të mos thoshte ato që tha, sot nuk do kishte asnjë problem”.

“Ne duhet të jemi më me këmbë në tokë, nuk duhet të flasim vetëm për fenomenin, por edhe për personin. Sepse fenomeni kuptohet përmes një shembulli.

Të gjithë hajdutët në burg s’do të thotë asgjë. Unë kam thënë që para 4 vitesh që nuk besoj tek Reforma në Drejtësi, nuk kam pasur pritshmëri.

Thelbi i kësaj historie është gjithçka personale dhe pastaj të tjerët duan ti veshin një gjë parimore. Gjithçka është personale.

Sikur Llalla të mos e kruante me ambasadorin e SHBA dhe të mos thoshte ato që tha, Llalla sot nuk do kishte asnjë problem. Llalla pati guximin të ishte trim dhe tha publikisht gjëra që i ka thënë i dërguari i perandorisë në një fshat si Shqipëria”, – tha Çani në emisionin “Të Paekspozuarit”.

Lexo edhe:   Kush do të jetë fituesi? Gara për kreun e ri të PD, Fevziu zbulon ...