42-vjeçari ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, por punonte si doganier në Durrës

128

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me arrestimin e Julian Mandijës në Durrës, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia.

Bëhet me dije se Mandija punonte si doganier dhe se ditën e djeshme i janë vënë prangat në vendin e punës.

42-vjeçari ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Apelit në Aquila/Itali e ka dënuar me 7 vjet e 4 muaj burg , parashikuar nga Kodi Penal italian.

Lexo edhe:   Policia shkul 250 rrënjë mandarina, fermerja shpërthen në lot e britma