Fevziu ka ja dy fjalë për ata që iu marrin jetën grave: Edhe nëse e konsideroni veten burrë me ato dy…

83

Emisioni “Opinion”, në pjesën e tretë të tij i kishte rezervuar një hapësirë edhe ngjarjes së rëndë që tronditi pasditen e së shtunës Divjakën, aty ku bashkëshorti i mori jeten gruas e më pas vetes.

Pikërisht duke prezantuar këtë insert të shkurtër për këtë ngjarje, gazetari Blendi Fevziu dënoi fenomenin ne fjale.

Një fenomen që siç tha lidhet edhe me maskilizmin në shoqërinë shqiptare, me idenë e meshkujve se gratë i kanë pronë.

Lexo edhe:   Agjenda neokomuniste ndërmjet negacionizmit dhe LGBT KËNDONJËSIT