E papritur, Erion Braçe del kundër qeverisë së tij dhe ngre akuza ndaj shtetit

211

Tashmë që nuk është pjesë e kabinetit qeveritar në rolin e Zv. Kryeministrit, Erion Braçe po i shpreh akoma më hapur opinionet e tij.

Pasi foli kundër Berishës, ai bëri më pas edhe një deklaratë për mazhorancën duke i fajsuar për dështimin e një sektori kaq të rëndësishëm siç është bujqësia.

Ai tregoi se kjo reformë fatkeqësisht kaq dështuar për shkak të keqmanaxhimit që çoi në largimin e qindra punëtorëve.

“S’KEMI PUNETORE!
S’KEMI PUNETORE!
PO HUMBIM PUNETORE NE FAKT!
A E MBANI MEND 2018-TEN?

KOHA KUR NJE POLITIKE FISKALE VRAU PUNEN E QINDRA MIJE BUJQEVE!
DUHET NDRYSHIM TANI QE TE MOS HUMBIM PUNETORET E RINJ TE BUJQESISE E BLEGTORISE!

Në bujqësi në gjashtë muajt e fundit kemi humbur 29.000 punëtorë.

Rroga e referuar nga INSTAT aty është vetëm 35. 580 lekë.” -shkroi Braçe duke listuar më pas arsyet e largimit të tyre.

Lexo edhe:   Takim i papritur me dyer të mbyllura!!! Rama mbledh deputetët e Shkodrës…