“U ndjeva …”, Rama vihet në “siklet” nga dy shqiptarët në akademinë amerikane

167

Kryeministri Edi Rama ndodhet në një vizitë në akademinë “West Point” në New York.

 

Gjatë vizitës në SHBA kryeministri Edi Rama është takuar me dy djem shqiptarë pjesë e akademisë West Point.

 

Rama shprehet se ata do të sjellin në shërbim të atdheut dijen dhe kulturën e tyre të fituar në këtë qendër të ekselencës amerikane.

 

“Kënaqësi të ndjehesha më i shkurtri mes dy djemve shembullorë shqiptarë të Akademisë West Point, të cilët do të sjellin në shërbim të atdheut, dijen dhe kulturën e tyre ushtarake të fituar në këtë qendër të ekselencës amerikane”, shkruan Rama.

 

Lexo edhe:   “Do të kisha kapur prej flokësh dhe…”/ Sindi zbulon çfarë i tha modelja pas debatit me Melisën. Debati i ashpër për virgjërinë