Deputeti i PD “tradhëton” Lulzim Bashën, i bashkohet takimit të Sali Berishës…

253

Takimit të ish-kryeministrit Sali Berisha në Fier i është bashkuar dhe deputeti i PD Luan Baçi.

Ky i fundit, i cili është njëkohësisht dhe kreu i PD së degës Fier, është shprehur se kjo parti nuk është as e Bashës dhe e Berishës por e demokratëve.

“Jam pjesëmarrës si të gjithë anëtarët dhe simpatizantët e PD-së së Fierit. Ka një lloj entuziami nga strukturat e PD-së së Fierit për të qënë këtu.

Ka patur një thirrje mes anëtarëve të PD-së për të marrë pjesë në këtë foltore dhe absolutisht unë jam një prej tyre Nga kjo lëvizje që ndoshta doli spontanisht, PD do të dalë më e fortë”, tha Baçi.

Lexo edhe:   Të gjithë kundër, por komisioni pa kundërshti miraton ligjin për median