Basha – deputetëve për heqjen e Berishës: Kam informacione që ju s’do i dini kurrë

110

“Informacionet i di unë siç i di shumë mirë edhe doktori dhe që ju s’keni për t’i marrë vesh kurrë” – ishte një nga bombat e tjera që ka plasur Lulzim Basha në Kryesinë e grupit të parlamentar të PD-së në përgjigje të akuzave nga Flamur Noka.

- PUBLICITET -

Akuzës së Flamur Nokës se heqja e Sali Berishës nga grupi parlamentar i PD-së ishte thikë pas shpine, Lulzim Basha iu përgjigj duke thënë se nuk do të ketë asnjë forum anti-amerikan në PD.

“Nuk ka per te pasur asnje mbledhje te Kuvendit Kombetar, e asnje mbledhje te ndonje forumi tjeter anti amerikan
Basha: Vendimi për sali berishen nuk ka me kthim pas. Pastaj ka nje keqlexim qe behet ose interpretohët ne media. Doktori nuk eshte perhashtuar perfundimisht, nuk eshte lincuar.

Ndaj tij jane thene fjalet me te mire. Por sic ka deklaruar edhe vete ai do te ndjek procesin gjyqsor. Dhe derisa e verteta te dal ne shesh do te qendroj jashte grupit. Ai nuk eshte perjashtuar as nga strukturat qe te ishte nevoja per mbledhjen organeve te PD” – u shpreh Basha.

Marre nga Lapsi.al

Lexo edhe:   Tha për Ballën “kapeni për zhele e nxirreni jashtë”, Topalli: Ky është kompliment nëse unë…