“Mos më thuaj mua broçkulla” Sazan Guri nxehet keq me aktivistin e LGBT: Me ligj bëje, por me moral nuk të lë (video)

91

Ka filluar sezoni i dytë i “EXPULS” nga Ronaldo Sharka në ekranin e RTV Ora këtë të shtunë mbrëma (18 shtator 2021).

Në pjesën e parë të programit, për të diskutuar për temën “Prindi 1,2 apo 0” ka qenë Sazan Guri, Erion Zeqiraj dhe Isa Myzyraj.

Komentet për komunitetin Isait iu dukën broçkulla dhe nguroi ta thoshte në emision. Kjo ndezi debatin ne studio.

Pjesë nga vazhdimi debatit:

Sazan Guri: Unë do të mbroj si Volteri. Kaq! Unë jam kundra teje, por do të mbroj deri në fund. Jo t’më thuash ti broçkulla. Më thua ti duhet shkollë. Me ligj bëje, por me moral nuk të lë.

Isa Myzyraj: Për cilin moral po flisni?

Sazan Guri: Atë që ka thënë e drejta e vjetër tokësore që ruhet ne Theth e në Bjeshkë.

Isa Myzyraj: Atje mund të ruhen zakonet por kemi zbritur në botën e civilizuar ku ka burra qe puthen me burrat e gra që puthen me gra.

Lexo edhe:   Më në fund vjen lajmi i madh për shqiptarët/ Do rriten rrogat, ja sa do shkojnë