‘Më jepnin fruta’, Hermes Nikaj tregon si e pritën burrat në burg

457

Hermes Nikaj i ftuar në emisionin “EXPULS” ka folur për herë të parë pas arrestimit të bujshëm duke treguar se atë ditë ka qenë duke pirë në hotel me një mik dhe mikeshë.

Hermesi tregoi se në burg e kanë pritur mirë dhe e kanë ndihmuar.

“Fillimisht e kisha pak me frikë se ku do më çojnë. Nuk kisha parë kurrë një institucion vuajtje. E mora më frikë, por a e di qe njeriu përshtatet? Kur kam dalë të nesërmen atje, unë kam qenë me mbi një mijë burra.

Ato të gjithë duartrokisnin, Zogu mos u mërzit se s’ke bo asgjë. Godina A dhe B. Të gjithë kërce, këndon, kush jepte një kartë telefoni, kush fruta. Nuk është më burgu siç ka qenë”, u shpreh ai.

Lexo edhe:   I riu bën tatuazh Gjergj Fishtën: Është patrioti më i madh i të gjitha kohërave