“Po pija kafe kur mësova lajmin e zi, i lutem vetëm Zotit”, dëshmia rrëqethëse e djalit që gjeti prindërit e pajetë

104

Ngjarja e rende ku humben jeten dy bashkeshortet në familjen Rrasa mbrëmjen e sotme tronditi Divjakën dhe opinionin publik, ku Hekuran Rrasa i mori jeten bashkëshortes Fëllënxa dhe më pas edhe vetes.

- PUBLICITET -

Viktimat u gjetën nga djali i tyre i cili lajmëroi menjëherë policinë. I dëshpëruar për tragjedinë brenda familjes ia thotë se ndodhej në një kafe kur mësoi për ngjarjen e rëndë.

“Jam në mes të katër rrugëve, i lutem vetëm Zotit. Kam qenë në kafe kur mësova tragjedinë”, tha djali i çiftit.

Ndërsa të afërmit kanë thënë se ata ishin familje e shkëlqyer dhe se Hekuran Rrasa punonte në bashki.

“Hekurani nuk ka patur kurrë probleme të shëndetit mendor. Ata ishin familje e shkëlqyer, ai punonte në bashki”, janë shprehur të afërmit.

Lexo edhe:   Krisma ne mes te Shkodres...