“Dua ndihmë nga Zoti”/ Dëshmia rrënqethëse e djalit që gjeti të vdekur prindërit e tij

36

“Dua ndihmë nga Zoti, jam mes rrugëve”. Këto janë fjalët rrenqethëse të djalit të çiftit Rrasa, Leonardit, 21 vjeç i cili i gjeti të dy prindërit e tij të vdekur e të larë në gjak, në banesën e tyre.

- PUBLICITET -

Mes lotësh dhe i tronditur, ai ka treguar momentin se si e mori vesh lajmin.

“Unë kam qenë për kafe, më lajmëruan në telefon… Ju lutem unë dua ndihmë nga Zoti, unë jam mes të rrugës…” ishin fjalët e pakta të djalit.

Në dëshminë e parë para grupit hetimor i biri është shprehur se “shkak i ngjarjes mund të ketë qenë një konflikt i çastit”, pasi nuk kishin debate./CNA

Lexo edhe:   Ndjekje si në filma/ Shkëmbim zjarri mes grabitësve dhe policisë