Thellohet tragjedia e Velipojës. Nuk mbijetoi dot, pas dy vajzave, humb jetën edhe nëna e tyre

112

Alketa Gjoka, një nga të plagosurat nga shpërthimi i bombolës së gazit në Velipojë, ndërroi jetë sot në Itali.

 

Gjoka po merrte trajtim jashtë vendit, për plagët e marra nga shpërthimi i ndodhur në mëngjesin e 4 korrikut, në hotelin e familjes Gjoka.

 

Nga katër anëtarët e familjes i mbijetuari i vetëm nga tragjedia është vetëm 12-vjeçari.

 

Nëna dhe tre fëmijët pësuan djegie nga shpërthimi i zjarrit në hotel. Shpërthimi i gazit nga bombolat shkrumboi hotelin e familjes Gjoka në Velipojë.

Lexo edhe:   “FORCA E LIGJIT” ZBARKON NË SHKODËR, SEKUESTROHEN PASURITË E 6 PERSONAVE