Greta Bardeli: “Shkodra e Shqipëria meritojnë më të mirën!”

192

Gjate seances maratone te mbajtur ne kuven ka mbajtur fjalimin e saj te pare edhe deputetja e Shkodres Greta Bardeli.

Ajo me fjalimin e saj e quajti qeverine aktuale si “Njefytyreshe dhe se ata nuk e perfaqesojne inyeresin e shqiptareve. Fjalimin e saj Bardeli e ka shperndare edhe ne rrjete sociale ku ka marre edhe mbeshtetjen e ndjekesve te saj.

Me poshte keni edhe ate cka ka shkruar perfaqesuesja e Shkodres ne kuvend.

Ne do jemi në këtë betejë për ta dhe me ta, për të rikthyer besimin, kurajen e shpresen për një vend ku demokracia dhe ligji nuk janë fasade virtuale dhe në funksion të oligarkisë, por në shërbim të qytetarëve tanë të drejtë e të ndershëm”

Fjala e plotë në Parlament🇦🇱

(Video)

https://fb.watch/84dpTlJSVa/

Lexo edhe:   CUDIT TURISTJA NE SHKODER