Dy ish-ministrat rivalë bëhen krushq, ja fëmijët e kujt u martuan sot me njëri-tjetrin (pamje nga ceremonia)

143

Dy ish-ministrat e LSi-së, Nasip Naço dhe Edmond Haxhinasto janë bërë krushq me njëri tjetrin.

- PUBLICITET -

Franko, dj ali i Nasip Naços dhe Eliza, vajza e Haxhinastos kanë kurorëzuar dashurinë e tyre në martesë pas disa vitesh lidhje.

Ceremonia është zhvilluar buzë detit, teksa në foto shihet Haxhinasto që shoqëron të bijën drejt altarit.

Megjithëse në jetë janë krushq, në politikë Edmond Haxhinasto dhe Nasip Naço janë kundërshtarë, pasi ky i fundit braktisi LSI-në dhe iu bashkua Partisë So cialiste, ku u zgjodh deputet në qarkun e Beratit.

Në zgjedhjet e 25 pri llit kanddoi për deputet edhe Haxhinasto, por i renditur i shtati në listën e LSI-së në Tiranë, ai nuk arriti ta fitonte mandatin.

Lexo edhe:   “Unë kam 7 vite që nuk e festoj ditëlindjen” Xhemi Shehu habit me deklaratën, Arbana i nxjerr sekretin