HYRJELAJMEBOTAShkeli orën policore, qytetari nuk pyet për shtetin dhe rreh dy policet

Shkeli orën policore, qytetari nuk pyet për shtetin dhe rreh dy policet

Një burrë në Australi është arrestuar pas një sulmi të egër ndaj dy policeve femra të cilat i sulmoi në rrugë gjatë orarit të izolimit të koronavirusit në Sydney.

Pamjet e regjistruara nga një makinë në lëvizje tregojnë agresorin që godet me shkelm oficeren në fytyrë, teksa policja tjetër tenton ta ndalojë me sprej djegës.

Sipas raportimeve vendase, shkaku i përplasjes ishte sepse burrit i ishte kërkuar të ngjitej në trotuar nga oficeret, por ngjarja ndodhi gjatë orarit të izolimit kështu që mund të ketë pasur komplikacione në lidhje me arsyen e lëvizjes së tij.

Kjo nuk është hera e parë javët e fundit në Australi kur oficerët e policisë lëndohet teksa zbatojnë rregullat e ekzagjeruara të kufizimeve të koronavirusit.

Muajin që shkoi 47 njerëz janë ndaluar për akte kriminale gjatë një proteste anti-kufizime në Sydney.

TE TJERA

spot_img