“Do të shkatërrohet!”, Haxhiu zbulon lëvizjen që do të fundosë Berishën

328

Analisti Baton Haxhiu thotë se Sali Berisha është i paaftë për të krijuar lëvizje kundër Lulzim Bashës në Partinë Demokratike.

Ai tha se synimi i ish-kryeministrit dhe liderit historik të PD është rimarrja e drejtimit të partisë siç bëri Fatos Nano, por sipas tij do të dështojë.

“Sali Berisha do ta nisë një rikthim të ngjashëm me katarsisin e Fatos Nanos por do të shkatërrojë vetveten duke i marrë me vete karrierën politike të tij si i dështuar,

i pafuqishëm dhe i padobishëm për këtë moment”, tha Haxhiu për Euro News Albania.