Apel për ndihmë për kurim në Turqi! 24 vjeçarja shtatzënë në intubim te Infektivi, mjekët arrijnë të shpëtojnë foshnjën

Familja Kaba, kërkon ndihmë për vajzën 24 vjeçare e cila ndodhet e shtruar në Spitalin Infektiv pasi është prekur nga Covid-19. Mjekët janë detyruar të bëjnë lindje të parakohshme për shkak se e reja ishte shtatzënë.

 

Fatmirësisht foshnja është në gjendje të mirë shëndetësore, por vetë nëna e saj Xheni Kaba, ndodhet në intubim dhe shëndeti i saj po përkeqësohet. Familja apelon për këdo që ka mundësi që të dhurojë sado pak pasi 24 vjeçarja duhet të dërgohet për mjekim në Turqi. Për këtë, nevojiten 40,000 euro.

 

Njoftimi i familjes Kaba:

Xheni Kaba, 24 vjec, rezultoi pozitive me COVID-19 ne fundin e muajit Gusht. Gjendja u perkeqsua duke perfunduar ne shtrimin e familjares sone ne Spitalin Infektiv. Ajo priste gjithashtu nje femije ndaj mjeket moren vendimin per te kryer nje lindje te parakohshme.

 

Bashke me gezimin se foshnja ishte shendoshe e mire ndanim dhe trishtimin se gjendja e Xhenit vijonte te perkeqsohej. Ajo ndodhet tashme ne intubim ne nje gjendje teper te rende qe kerkon nje trajtim me te mire ne Turqi. Kerkohet nje vlere rreth 40,000 € por do te ishim mirenjohes per kedo qe mundet te na ndihmoj me cfaredolloj shume parash qe ka mundesi.

 

 

Emertimi i llogarise: Dafina Kaba

Emri i bankes: BKT

IBAN: AL1420511258774772CLIDCLALLA

Sëift Kodi: NCBAALTX

 

Skandal në ‘Big Brother’/ Amosi iku, por ja çfarë i dhanë para se të ikte, u kap edhe nga…

Skandal i radhes ne Big Brother. Ne nje surprize te bere nga produksioni per Amos Zaharia, ka qene Rezart Veleshnja ai qe e ka...

Bën aksident “Cekja i Beratit”, makina përfundon në kanal

Aktori i famshëm i humorit, Sejfulla Myftari, ose i njohur ndryshe si Cekja i Beratit është përfshirë në një aksident rrugor.   Ka qenë vetë aktori...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME