“E doja Sabrinën”, 31-vjeçari që i mori jetën duke ngrënë bukë ish-gruas ia plas të qarës në sallën e gjyqit

90

Gjykata e Fierit këtë të martë ka lënë në burg 31 vjeçarin Elton Metaj, i cili gati një javë më parë i ka marre jeten ish bashkëshortes se tij Sabrina Bengaj.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se gjatë gjithë seancës gjyqësore ai ka qenë i prekur dhe herë pas here dhe ka qarë.

Në deklaratën e tij ai ka pohuar se Sabrinën e donte por presioni që i bënte herë pas here vjehrri e ka detyruar që të marrë këtë vendin.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në banesën e prindërve të ish gruas së tij në Zhupan të Fierit, mbrëmjen e së premtes.

Ai shkoi në shtëpinë e ish-bashkëshortes dhe e qëlloi për vdekje, ndërkohë që kjo e fundit po konsumonte darkën.