Flet milioneri spanjoll qe u sulmua nga Mihali: Ishte një mësim jete, nuk duhet ta kishim…

Milioneri spanjoll, Eugenio Galdon, që u su lmua nnga pronari i lokalit në Porto Palermo, Mihal Kokëdhima, ka folur sërish për gjithë ngjarjen që ndodhi më 15 Gusht.

 

Në një intervistë, pronari i një prej kompanive të telekomunikacionit spanjolle, u shpreh se Shqipëria është një vend i bukur dhe se ka njerëz të mirë.

 

“Sigurisht që nuk do të largoheshim pa paguar, për aq kohë sa nuk na shërbyen ushqimin. Pronari i restorantit, që rezultoi të ishte pa leje, detyronte të huajt që të merrnin një peshk për person, por kamerieri na rekomandoi gjysmën, pasi ishin shumë të mëdhenj.

 

Pronari u in atos dhe e go diti kamarierin. Guida besonte se nuk do ta sillnin ushqimin dhe kur po largoheshim, pronari go diti guidën. Çdo gjë de gjeneroi aty. Nuk e bën një person vendin. Shqipëria është shumë e bukur, me njerëz të mirë. Ne na që lloi një bar bar. Ishte mësim jete sepse kaluam një kohë të keqe”, u shpreh Galdon.

 

Galdon së bashku me tre anëtarë të tjerë të familjes dhe dy persona, pjesë e guidës, u su lmuan nga Mihal Kokëdhima, pronar i një restoranti ku turistët ishin ndalur për të drekuar. Restoranti tashmë është shembur gjatë një aksioni të IKMT pasi rezultonte pa leje.

 

Por kush është milioneri spanjoll Eugenio Galdon?

 

Eugenio Galdon është tepër i pashur, pasuria neto e të cilit llogaritet deri në 310 milionë Euro. Ai është 69 vjeç dhe ka lindur në Kartagjenë. Ai themeloi kompaninë e telekomunikacionit ONO, të cilën e shiti në vitin 2015.

 

Po atë vit, ai u largua nga fondi “Bruc Capital” për të investuar në infrastrukturë. Së bashku me Juan Bejar, ish drejtor ekzekutiv i FCC, kanë krijuar një kompani energjie. Vite më parë, Eugenio Galdon ka qenë shef kabineti i ish-Kryeministrit spanjoll Adolfo Suarez, si dhe drejtor në grupet mediatike Prisa dhe COPE./abcnews.al/

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Dritat më të mahnitshme të Krishtlindjeve nëpër botë

Në Krishtlindje, qytetet ndriçojnë, kopshtet publike janë të ngjyrosura...