Zulohen emrat e 4 deputetëve që ishin pro përjashtimit të Berishës…

284

Enkelejd Albieaj ishte anëtari i parë i Partisë Demokratike që reagoi pro largimit të ish-liderit politik, Sali Berisha.

 

Përveç tij, 3 emrat e tjerë që iu bashkuan Lulzim Bashës në këtë vendim ishin: Dashnor Sula, Tomor Alizoti dhe Agron Gjekmarkaj.

 

Ndërkohë në një postim në rrjetet sociale, Alibeaj shprehet:

 

“Se do njeri më shumë se Basha, Sali Berishën, por ky është vendim i detyruar” u shpreh Sula gjatë debatit në selinë e blu, pasi kryedemokrati i njoftoi deputetët për vendimin.

 

“Të mos sillemi sikur jemi në funeral, nesër dielli do të lindë përsëri!”, është shprehur Alibeaj për gazetarët.