Meta nuk pret gjatë, dekreton Ramën si kryeministër

100

Dukej si nje situate qe do vazhdonte gjate me thumbime e kritika ne distance por nuk ndodhi keshtu.

 

Mesa duket presidenti Ilir Meta nuk e ka zgjatur shume por menjehere ka dekretuar si kryemisniter te vendit Edia Ramen. Edhe pse mardhenia e tyre ka kohe qe eshte prishur dhe vijon te jete e tensionuar duket se presidenti kesa rradhe nuk ka dashur ta “zgjas” me teper…

 

Edi Rama ka marr dekretimin nga presidenti Ilir Meta për postin e kryeministrit.

 

Fill pas prezantimit të kabinetit qeveritar, Partia Socialiste dërgoi në presidencë emrin e Edi Ramës për të udhëhequr qeverinë për katër vitet e ardhshme.