Kastriot Myftaraj plas bombën: Lindita Nikolla është e martuar me burrë serb

486

Lndita Nikolla u zgjodh një ditë më parë kryetare e Parlamentit, me 79 vota pro dhe katër kundër. Procesi i votimit u shoqërua nga tensione të shumta në radhët e demokratëve të cilët nuk ishin aspak dakord dhe në shenjë kundërshtimi, grisën të gjithë fletat e votimit.

 

Ndërkohë lidhur me zgjedhjen e Lindita Nikollës në krye të Parlamentit të ri ka reaguar edhe gazetari i njohur Kastriot Myftaraj. Në një postim në rrjete sociale, ky i fundit evidenton lidhjet që Nikolla ka me Serbinë, pasi është martuar me një burrë “prindërit e të cilit quhen Serbin dhe Slloba”,

 

duke aluduar kështu se në Beograd është mirëpritur zgjedhja e saj dhe se Rama ka dashur të kënaqë pikërisht Vuçiçin dhe homologun e saj serb Daçiç, kryetarin e parlamentit të Serbisë.