Ç’ndodh kështu… U helmuan 5 dasmorët në restorant, arrestohet pronari i lokalit dhe kuzhinieri

218

Pesë dasmorët e helmuar në Durrës janë në gjendje të mirë shëndetësore. Lajmi për helmimin e tyre u raportua mbrëmjen e djeshme në media, duke u thënë se ishin më shumë se 5.

 

Mirëpo policia ka dalë me një njoftim zyrtar për ngjarjen e rëndë duke informuar se në pranga kanë rënë dy persona. Pronari i lokalit, ku u zhvillua dasma, Pajtim Kacani dhe kuzhineri Bledar Hasa janë arrestuar.

 

NJOFTIMI I POLICISË:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës, arrestuan në flagrancë shtetasit P. K., 50 vjeç (pronari i një restoranti) dhe B. H., 33 vjeç (kuzhiner), të 2 banues në Durrës, pasi ditën e djeshme, gjatë një ceremonie martesore, dyshohet se janë he lmuar nga ushqimi 5 shtetas të cilët ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve.