Polici i urryer/ Tërheq zvarrë fëmijën autik në mes të shkollës (VIDEO)

Momenti kur një oficer policie sulmoi një djalë të ri autik në një shkollë me nevoja të veçanta në Liverpool është bërë virale në rrjet.

Në pamjet e kamerave të sigurisë, Christopher Cruise, 57 vjeç, shihet duke kërcënuar se do ta godasë me shkelm 10-vjeçarin teksa përkulet në dysheme nga tmerri para se të përpiqet të zvarritet nëpër derë.

Cruise, mund të shihet duke kapur kapuçin e xhaketës së djalit dhe duke e tërhequr atë në dyshemenë e korridorit.

Fëmija u lëndua në gju pas incidentit. Cruise pastaj tregoi një nxënës tjetër të habitur të cilit polici i thoshte: ‘Radhën e ke ti’.

Oficeri u dënua për agresion, dhe u dëbua përjetë nga profesioni i policit.

 

 

 

TE TJERA