Filloi lufta…? Berisha tregon “dhëmbët” dhe paralajmëron lëvizje të bujshme, kërcënon hapur Lulzim Bashën

94

Ish-kryeministri Sali Berisha, gjatë një interviste, premtoi se do të bëjë gjithçka për rivendosjen e sovranitetit të PD-së, rikthimin e saj në parimet që sot u shkelmuan nga Lulzim Basha, dhe pa të cilat forca politike është fasadë-opozitë.

 

Deklarata e Berishës:

 

“Do të ndërmarr çdo aksion për të rivendosur sovranitetin e PD. Do të krijoj aleancë, do bashkëpunoj me çdo demokrat, me çdo qytetar që beson që se ky vend ka nevojë për një opozitë sovrane”-u shpreh Berisha.