HYRJELAJMEOPINIONAlban Dudushi paralajmëron zhvillime “bombë” në Partinë Demokratike: Do të futet në...

Alban Dudushi paralajmëron zhvillime “bombë” në Partinë Demokratike: Do të futet në ‘luftë civile’

Gazetari Alban Dudushi, theksoi se PD rrezikon që të çahet dhe të futet në “luftë civile” pas vendimit të Lulzim Bashës për përjashtimin e Sali Berishës.

 

Deklarata e Dudushit:

“Është një ditë e rëndë për PD-në, opozitën, por edhe klasën politike në vend. Opozita rrezikn të çahet dhe të futet në “luftë civile”.

 

Berisha vazhdon që të jetë element shumë i rëndësishëm brenda PD-së. Shumë simpantizantë të Berishës mund të duan të rrëzojnë Bashën. Berisha vazhdon të luajë prej 8 vitesh me emrin e PD-së. PD ndodhet në pikë krize”, deklaroi Dudushi.

TE TJERA

spot_img