I përjashtuar nga PD, Berisha: Do të krijoj aleancë me çdo demokrat

101

I përjashtuar tashmë nga grupi parlamentar i PD, deputeti Sali Berisha tha në një lidhje në emisionin “Opinion” se do të marri çdo aksion për të vendosur sovranitetin e PD.

“Do të krijoj aleancë, do të bashkëpunoj me çdo demokrat që beson se ky vend do të ketë opozitë sovrane, do të ketë PD sovrane”, tha ndër të tjera Berisha.

Pjesë nga intervista

Fevziu: A u zhgënjeve që e morë dhe zgjodhe Lulzim Bashën në krye të PD?

 

Berisha: Absolutisht nuk zgjodha unë, e zgjodhën anëtarët e PD në një garë të hapur, por për vendimin e tij të sotëm mendoj se për interesa të veta ai i ka bërë goditjen më të rëndë, vendit, PD-së dhe pluralizimit në Shiqëpëri.

Cili do të jetë reagimi juaj?

 

Ajo që kam shprehur dje në intervistë. Do bëj gjithçka për rikthimin e sovranitetit të PD, për të kthyer ato parime që i shkelmoi sot në mënyrë të paimagjinueshme Basha, dhe pa të cilat forca politike është një fasadë -opozitë.

 

Fevziu: Veç parlamentit do të ketë aksion tjetër nga ana juaj?

 

Berisha: Pa diskutim do të marr cdo aksion për të vendos sovranitetin e PD. Do të krijojë aleancë, do të bashkëpunoj me çdo demokrat që beson se ky vend do të ketë opozitë sovrane, do të ketë PD sovrane.

Opinion

Lexo edhe:   'Nuk do t’i gëzosh 61 bashkitë', deputeti paralajmëron Ramën