HYRJELAJMEOPINIONMurrizi nxjerr prapaskenat e forta: Basha i dërgoi tre emra në tavolinë...

Murrizi nxjerr prapaskenat e forta: Basha i dërgoi tre emra në tavolinë Ramës

Ish-deputeti Myslim Murrizi thotë se vendosja e Lindita Nikollës në krye të Kuvendit të Shqipërisë është për shkak të një pazari midis kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të PD-së Lulzim Bashës.

 

Ai tha se Basha i ka dërguar tre emra në tavolinë dhe Rama ka zgjedhur që të vendosë Nikollën.

 

“Zgjedhja e Lindita Nikollës në krye të Kuvendit është pazar i Ramës me Bashën. Basha i ka çuar tre emra në tavolinë dhe Rama ka vendosur, i ka çuar dy gra nga veriu dhe një burrë”, tha Murrizi për Report Tv.

TE TJERA

spot_img