Zbulohen shumat e çmendura që marrin këngëtarët shqiptarë për një koncert. Fillon nga 3000 euro dhe arrin deri në 12.000 euro

106

Pandemia kufizoi këngëtarët që të shpalosnin artin e tyre përballë fansave.

Me lejimin e muzikës deri në një orar të caktuar dhe me hapjen e clubeve, këngëtarët shqiptarë nisën dhe ‘turin’ në disa qytete të vendit, ku ka shumë rini që duan ti dëgjojnë.

Por, lind pyetja, sa është çmimi që pronarët e clubeve duhet të paguajnë që ti kenë këto këngëtarë. ‘Monitor‘ ka zbardhur cmimet që marrin secili prej tyre për 1 koncert dhe radhitja është nga ai që merr më shumë te ai që merr më pak.

Reperja Tayna fiton nga 8 deri në 12 mijë euro në natë. Ajo ndiqet nga Ledri Vula i cili arrin deri në 10 mijë euro më së shumti. Më pas lista vijon me Capital T, Ghetoo Geasy, Dhurata Dora, Noizy, Dafina Zeqiri e të tjerë. /Dosja.al