HYRJELAJMESHOWBIZPo këtë herë, me kë e ka Braçe? Postimi i ish zv.kryeministrit:...

Po këtë herë, me kë e ka Braçe? Postimi i ish zv.kryeministrit: Ndaj duhen gratë, të bëjnë para burrat

Ka disa ditë që pas shpalljes së qeverisë së re, që ish-zv.kryeministri Erion Braçe në rrjetet sociale bën postime ironizuese dhe thumbuese.

 

Së fundmi Braçe ka postuar foton e aktores që luan rolin e “Tokyo” në serialin “Casa del Papel”, por fjalët që shkruan i japin një tjetër kuptim postimit të tij.

 

“NDAJ DUHEN GRATE, TE BEJNE PARA BURRAT”, shkruan Braçe duke e theksuar këtë shprehje, si për të thumbuar dikë, por emrin e të cilit nuk e bën me dije.

 

Postimi i Erion Braçes:

TOKIO VDIQ SI BURRE, BURRAT!

 

NDAJ DUHEN GRATE, TE BEJNE PARA BURRAT!

 

La Casa de Papel, kete here,

 

ishte nje kulm i ri dhune;

 

POR HUMBI SHARMIN ANTISISTEM!

 

Kater sezonet e shkuara ishin ndryshe,

 

kishin edhe ide, edhe kauza, edhe tekst, keshtu u krijua sharmi antisistem;

 

Serite e reja kishin vec krisma e shperthime.

 

Dheeeee vdekjen e Tokios!

 

Asnje burre tjeter nuk vdiq, madje njeri u ngjall, Tokio vdiq si burre, burrat!

 

TE TJERA

spot_img