Plagosje në Shkodër, 45-vjeçari qëllohet me dy herë, por nuk dihen shkaqet…

205

Një plagosje ka ndodhur këtë paradite në qytetin e Shkodrës. Behet me dije se ka mbetur i plagosur shtetasi Nikolin Upa, rreth 45 vjeç.

 

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Shkollës Pyjore rreth ores 10:15 te mengjesit te se shtunes.

 

Mësohet se 45-vjeçari eshte qelluar dy here në këmbë dhe është dërguar në Spitalin e Shkodrës, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

 

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit, ndërsa nuk dihen ende arsyet e plagosjes.