U largua si Sekretari i Përgjithshëm i PS dhe nga Qarku i Elbasanit/ Balla flet për qeverinë e re: Do të mërzitesha me Ramën nëse…

158

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla ka folur për mediat pas prezantimit të qeverisë së re “Rama 3”.

Balla tha se të qenit kryetar i grupit parlament të shumicës është një pozicion i rëndësishëm politik, duke theksuar se nuk ka asnjë shmangie të asaj çfarë ai dëshiron të bëjë.

Deputeti më i zgjedhur i PS, më i votuari në rang vendi, tha se do të vazhdojë të jetë mes Elbasanit dhe Fierit, ndërsa u shpreh se nuk është i mërzitur me kryeministrin Rama.

“Do të mërzitëm vetëm nëse qarku i Elbasanit nuk do të ketë investimet e domosdoshme dhe të nevojshme”, theksoi ai.