E trishtë/ Covid-19 i merr jetën në moshë të re biznesmenit të njohur shqiptar (EMRI+FOTO)

240

Covid-19 i ka marrë jetën një tjetër të riu në Kosovë.

 

Bëhet me dije se ka ndërruar jetën në moshë të re biznesmeni i njohur Faton Hoti. Hoti ishte i infektuar me Covid-19 dhe nuk ia ka dalë të fitojë betejën me virusin vde kjeprurës.

 

Lajmin e hidhur e ka bërë me dije deputeti Sami Lushtaku, me anë të një postime në rrjetet sociale, ku i shpreh ngushëllime famijarëve për humbjen e madhe.

 

“I trishtë është lajmi për vd ekjen e hershme të afaristit nga Skenderaj, Faton Hoti. Fatoni ishte djalë shumë i respektueshëm e punëtor i madh. Kishte natyrë të hareshme e mirësjellje me të gjithë. Të tillë do ta kujtojmë gjithmonë.

 

Në këto momente të rënda, u dërgoj ngushëllimet me të thella familjes Hoti, shoqërisë e dashamirëve.

 

U prehtë në paqe!” shkruan në postim.