Zbardhet vjedhja e Spitalit, arrestohet infermieri: Mori 10 milionë lekë ilaçe dhe pajisje për pacientët me Covid (EMRI)

95

Nikolin Ciko, infermier i Spitalit të Korçës, është arrestuar në flagrancë nga Policia pasi dyshohet se është autor i dy vjedhjeve të ndodhura në Farmacinë e Spitalit të qytetit juglindor.

 

Sipas Policisë, nga veprimet hetimore të kryera rezultoi se, ky shtetas kishte vjedhur në farmacinë e Spitalit, një sasi medikamentesh dhe pajisjesh mjekësore, të cilat shërbenin për trajtimin e pacientëve me COVID-19 dhe me sëmundje tumorale, ku në cilësinë e provës materiale iu gjet e sekuestrua sasia e medikamenteve.