U nda gruaja/ Ministri nuk pyet fare, del për jetë nate me alkool dhe muzikë

236

Një video amatore është bërë së fundmi virale në rrjetet sociale.

Bëhet fjalë për ministrin britanik Michael Gove, i cili po feston në një lokal nate në Skoci.

Pamjet janë publikuar nga shtypi anglez.

54-vjeçari, i cili është divorcuar nga bashkëshortja, shihet duke vallëzuar nën ritmet e një kënge që mesa duket e preferon.

Mediat raportojnë se Michael Gove hyri në lokalin e natës rreth orës 01:15. Disa prej klientëve nuk e njohën se kush ishte, ndërsa të tjerë nxituan të bënin foto me ministrin dhe deputetin.

Këto pamje vijnë në një moment kur Gove po përflitet për t’u bërë ministër i Jashtëm i Britanisë së Madhe.

Por disa media angleze raportojnë se kryeministri Boris Johnson nuk e ka vendosur plotësisht nëse Michael Gove do t’i besohet ky post.