Luana Vjollca largohet nga Top Channel dhe shkak blhet Arbana Osmani?

181

Kohët e fundit po qarkullojnë zëra ku thuhet se Luana Vjollca hoqi dorë përfundimisht nga Top Channel dhe shkàk për këtë është bërë moderatorja Arbana Osmani.

 

Kujtojmë se të shtunën mbrëmjeve kemi ndjékur “Shiko Kush Luan” një format me paténtë të Luana Vjollca, e ndërsa këtë sezon të ri pritet që të shtunën mbrëma të kemi një tjetër program televiziv.

 

Bëhet fjalë pikërisht për “Big Brother Albania” i cili këtë vit do vijë në formatin “VIP” ku deri vonë është folur se moderimin e këtij programi do e ketë moderatorja Luana Vjollca.

 

Por në fakt “Big Brother” është vendos që të moderohet nga vetë Arbana Osmani ashtu siç ka bërë për 8 vite radhazi në të njëjtin format.

 

Nisur nga kjo thuhet se Luana Vjollca është “divòrcuar” tashmë me ekranin e madh të Top Channel dhe pritet që së shpejti “Shiko Kush Luan” të jepet në një kanal tjetër televiziv.

 

Nuk bëhet ende i ditur kanali i ri, kjo për faktin se as vetë moderatorja Luana Vjollca nuk ka reàguar konkretisht në lídhje me situatën e krijuar në televizion.Dalin pamjet, si duket shtëpia e “Big Brother VIP” (FOTO) – Vip-Magazine.al