“Ça është ky turp! Fëmijët ngelën pa shtëpi pas tërmetit, këta i çoni në hotele” Rama i kthehet ashpër komentuesit dhe e kap ‘mat’

217

Në orët e vona të mbrëmjes së djeshme, kryeministri Rama ka replikuar me disa komentues në rrjetet sociale.

Në mesin e tyre ishte një person që shkruante se fëmijët shqiptarë kanë mbetur pa shtëpi nga tërmeti ndërsa qeveria i strehon afganët në hotele madje u bën dhe dhurata.

Pas këtij komenti e menjëhershme ka qenë përgjigjja e kryeministrit Rama, i cili kërkon nga qytetari që t’i tregojë se cilët janë ata fëmijë shqiptarë që kanë mbetur pa shtëpi.

REPLIKAT:

Komentuesi: Ca esht ky turp, femijet qe ngelen pa shtepi nga termeti ngelen rrugve edhe keta mire qe i cuat ne hotele po i beni edhe dhurata ….

Rama: Cilet femije kane mbetur pa shtepi rrugeve nga termeti di te me tregosh ndonje te vetem qe te kujdesemi menjehere edhe per te? Dhe keta femije qe ti u permend dhuratat, jane fiks njesoj sic ishin ata qe sot jane bere burra kur zbriten nga anijet ne Itali 30 vjet me pare!

Nese disa e kane harruar dhe u duket se kane qene gjithnje keshtu si jane sot, une dhe shumica derrmuese e shqiptareve nuk e kemi harruar e nuk do ta harrojme kurre, sepse kush harron nga vjen nuk e di me fare se per ku eshte nisur thoshte nje burre i madh i kesaj bote!