E vetmja e mbijetuar në furgon/ Greta Daberdini i shpëtoi aksidentit tragjik bashkë me beben

499

Kjo është 25-vjeçarja që i mbijetoi aksidentit tragjik në Qafë Muzinë.

Greta Dabërdini, ishte nisur nga Saranda dhe po vinte drejt Tiranës, në momentin që furgonit ku ndodhej ju pre rruga nga një fuoristradë dhe ra në greminë.

esë personat e tjerë që ndodheshin në furgon, katër pasagjerë dhe vetë shoferi Bardhi Porda ndërruan jetë.

Mbijetesa e Dabërdinit është një mrekulli e dyfishtë, pasi e reja është shtatzënë dhe pret të sjellë në jetë një fëmijë. Të dy ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore.