Video/ Rrëzohet helikopteri me 20 persona në bord, udhëtonte dhe ministri i Brendshëm

307

Një helikopter i marinës meksikane, brenda së cilës ndodhej dhe ministri i Brendshëm, Eric Ciseros, është rrëzuar gjatë uljes në qytetin Agua Blanca de Iturbide.

 

Sipas mediave vendase mësohet se në bord ndodheshin 20 persona.

 

Fatmirësisht nga rrëzimi janë plagosur vetëm këtër tyre dhe janë dërguar për trajtim në një spital lokal. Një pasagjer deklaroi se ata ishin duke parë nga afër zonat e prekura nga Uragani Grace. Momenti i rrëzimit të avionit është publikuar në rrjete sociale.