Protestë për 18-vjeçaren, polici shqiptar nuk i mban dot lotët (video)

175

Një pjesëtar i Policisë së Kosovës në Ferizaj ka qarë gjatë protestës së zhvilluar në këtë komunë në lidhje me ngjarjen e rëndë ku iu mor jeta e 18-vjeçares.

Kjo protestë u përcoll me tensione të shumta, ku edhe gjatë kësaj proteste u përdorën vezë e ngjyrë e kuqe.

Protestuesit kërkonin drejtësi për këtë rast, pasi që sipas tyre institucionet e sigurisë dhe të rendit kanë dështuar në punën e tyre.

Dy persona të dyshuar në lidhje me këtë rast tashmë janë arrestuar nga Policia e Kosovës.

https://fb.watch/7C1ki_Exek/