Biznesmeni gay nga Tepelena: Ne nuk kemi artista, kemi kafshë! Reaguat për Bregoviçin dhe jo për ngjarjen e 18-vjeçares

409

Biznesmeni gay, Elton Ilirjani ka reaguar për ngjarjen e rëndë që tronditi Kosovën, ku një 18 vjeçare iu mor jeta nga dy të rinj dhe u la pa shenja jete në spitalin e Ferizaj.

Biznesmeni ka folur me gjuhë të ashpër ndaj mungesës së reagimit nga artistët ndaj kësaj ngjarjeje të rëndë duke i etiketuar ato kafshë.

Në disa story të bëra në Instagram, Elton Ilirjani thotë se shoqëria shqiptare reagoi për Bregoviçin i cili erdhi në Korçë për të kënduar te Festa e Birrës dhe nuk reagoi për këtë ngjarje të rëndë.

“We have no artist! Unfortunately! We have Animals! React Art-Animals React!”- shkruan biznesmeni në story.