Një foto sa një mijë fjalë, mjeku nxjerr pamjet: Dëmi që u shkakton COVID fëmijëve

Shumë vende kanë miratuar procesin e vaksinimit të fëmijëve me qëllim mbrojtjen nga koronavirusi, teksa një gjë të tillë e kërkoi që të niste në Shqipëri edhe mjeku Genc Sulçebe.

Profesori grek Gikas Majorkinis ka publikuar disa fotografi të dëmeve që u shkakton në mushkëri fëmijëve sëmundja që deri tani ka marrë miliona jetë njerëzish në botë.

“Një fotografi që flet sa një mijë fjalë” thotë ai. Imazhet tregojnë dëmin e shkaktuar nga koronavirusi në mushkëritë e pacientëve të mitur që nuk kishin sëmundje tjeter, por që iu shkaktua nga COVID-19.

“Pacientët nuk kishin nevojë për oksigjen shtesë, shtrim apo intubim. Sidoqoftë, ata kanë dëme dhe nuk dihet se çfarë do të shkaktojnë këto dëme në planin afatgjatë. Për shumicën e njerëzve pyetja është e thjeshtë: A duan t’i nënshtrojnë mushkëritë e tyre ndaj këtij dëmtimi për të parë nëse mund ta përballojnë atë?

Dhe nëse ata mund t’i rezistojnë sfidës (siç pritet të bëjnë shumica e të rinjve) duan të shohin sa vjet ose qëndrueshmëri kanë humbur gjatë rrugës? Me vaksinën ne mbrojmë mushkëritë tona” thotë Majorkinis në postimin e tij duke kërkuar vaksinimin e fëmijëve dhe adoleshentëve.

Horoskopi 31 janar 2023, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi   Është koha për të folur me zemër dhe për të komunikuar me dashuri. Marrëdhëniet tuaja me vëllezërit e motrat forcohen dhe kontaktet tuaja me...

Horoskopi javor i Paolo Fox nga 30 janari deri më 5 shkurt 2023

Horoskopi javor i Dashit   Katër yje për Dashin. Zodiaku është në anën tuaj, nëse sapo po filloni një histori të re. Sidomos tani që Venusi...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Weee s’kanë fund çudirat! Banorja e BBV lan flokët në lavamanin e kuzhinës (video)

Banorja e “Big Brother VIP Kosova”, Mbresa gjatë mbrëmjes...

“Shqiptarët janë spiuna, më futën në burg”, rrëfehet këngëtari Ermal Fejzullahu

Këngëtari Ermal Fejzullahu dhe moderatori Labi kanë treguar ekperiencën...