E trishtë! Humb jetën nga Covid aktori i njohur

279

Ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare, aktori japonez i filmave të arteve marciale, Sonny Chiba.

 

Raportohet se ylli hollivudian ka vde kur si pasojë e Covid-19.

 

Sonny China e nisi karrierën në vitin 60-të dhe u bë shumë i njohur në perëndim me rolin e tij në filmin “True Romance” të vitit 1993, të shkruar nga Quentin Tarantino dhe me regji të Tony Scottit.

 

Që atëherë, Chiba është bërë një yll, mirëpo kulmi i karrierës së tij ishte roli në filmin e famshëm të Tarantinos, “Kill Bill”, e po ashtu me rolin në “The Fast and the Furious: Tokyo Drift”.