“O budallenj, o budallenj, nuk tërhiqet Sali Berisha!” I demoralizuar, ish-kryeministri publikon videon e tij të rëndë

315

Ish-kryeministri Sali Berisha, i demoralizuar nga shpallja non-grata nga SHBA, po bën gjithçka për të qenë në qendër të vëmendjes.

Nisur edhe nga ultimatumi i ambasadores Yuri Kim për kryedemokratin Lulzim Basha për të mos e bërë Berishën pjesë të Kuvendit në shtator, ish-kryeministri është bërë nostalgjik dhe ka ndarë në rrjetet sociale një video nga koha kur ishte pjesë e Kuvendit.

‘O budallenj, o budallenj, nuk tërhiqet Sali Berisha. O çakenj, o plehra se të tillë jeni. para interesit kombëtar nuk njoh asnkënd unë.’ – është shprehur vite më parë Berisha.

VIDEO:

https://fb.watch/7ruArffI26/