Hemodinamika e Spitalit Rajonal të Shkodrës tjetër sukses, ndërhyrje profesionale dhe shërim i plotë për 56 vjeçarin…

Ne Spitalin Rajonal te Shkodres, eshte shenuar nje tjeter nderhyrje e suksesshme ne repartin e Hemodinamikes ku fale nderhyrjes se mjekeve eshte shpetuar jeta e nje 56 vjecari.

 

Rasti i suksesit eshte publikuar nga vete Ministria e Shendetesise Ogerta Manastirliu e cila ne nje postim ne rrjetet sociale shprehet se ndjehet krenare per mjeket.

 

“Një tjetër ndërhyrje e suksesshme është kryer sot në Spitalin Rajonal të #Shkodrës, ku një 56–vjeçar është shëruar plotësisht falë ndërhyrjes në kohë dhe me profesionalizëm nga ekipi i #Hemodinamikës.

 

Punë e palodhur e dr. Enkelejd Lohja dhe ekipit të këtij shërbimi në spitalin e Shkodrës, ku nga Janari, më shumë se 220 pacientë kanë kryer me cilësi të lartë ndërhyrjet kardiake me metoda të avancuara, afër vendbanimit.”, shkruan Manastirliu.

 

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME